18. května zveřejnila zajímavou studii skupina vědců z Národní univerzity v Singapuru (NUS) a Tohoku University (TU) v Japonsku. 

Malá zařízení pro internet věcí (IoT) by mohla brát elektřinu přímo ze sítě wi-fi a nepotřebovala by jiný zdroj napájení. Vytvoření článku podpořila firma Microrisc, s.r.o.

Originál článku zde

Elektronických zařízení, která nás provází na každém kroku, je pořád víc a všechna potřebují zdroj elektřiny. Pro nositelnou elektroniku jsou už ve vývoji flexibilní zdroje, které využívají slunce nebo získávají elektřinu z našeho pohybu, ale to je pořád ještě budoucnost.

O flexibilních zdrojích pro nositelnou elektroniku zde. (Podpořeno TA ČR 2018) 

Současnost jsou baterie, které se buď vymění nebo nabíjí. To by mohlo změnit bezdrátové nabíjení zařízení ze signálů WiFi, která je v podstatě všude. Tým vědců vyvinul technologii, která využívá oscilátory točivého momentu (STO - Spin Torque Oscillators), a které dokáží převést bezdrátově rádiové vlny na elektrickou energii. Je to jeden z prvních hodně zajímavých praktických objevů spintroniky, od které se dá očekávat opravdu hodně.