Aktivity
facebooktwittertwitter

Brain4Industry je projekt, který řídí Fyzikální ústav AV ČR a bude se ucházet o zařazení do sítě evropských center pro digitální inovace (EDIH). 

První vydání je venku, najdete zde chytré články.

Ke stažení v pdf zde

Jsme připraveni na přeměnu měst a obcí na „smart“? Střední škola s vizí 2030+, Tři izraelská řešení pro tři města, UR.LAB – Urban Resilience Lab, EFEED – European Fund for Engineering Education Development, Modrozelená infrastruktura, Spotřeba vody roste. Pomohou vodoměry napojené na Internet věcí? Vegetační střechy – významný prvek adaptace na klimatické změny, Regionální reflexe – starostka malého města a starosta 5 vesnic, Elektromobilitu v Čechách je potřeba odbrzdit, Zdroje materiálů se tenčí, energie jsou drahé… Středočeský kraj nabízí zdarma IoT infrastrukturu ve standardu LoRaWAN, Česká technologie pro IoT v chytrých budovách a městech ...

Díky všem autorům, hlavně pak: Michal POSTRANECKY, Magdalena Davis, Petr Doutnac, Karel Plotěný, Jan Šaroch, Wagner Arnošt, Libor Stybr, Petr Konvalinka, Ivo Gajdos, Leoš Kopecký

Resilience ještě nedávno patřila mezi málo používaná slova. Už je to jinak. COVID-19 a potřeba vyrovnat se s dopady pandemie jsou významnými argumenty pro systémové zvýšení připravenosti všeho na vše, a to doslova. 

Výzkumníci společně s výrobci pomáhají svými tvůrčími schopnostmi zvládnout současnou situaci a neuvěřitelně rychle reagují na aktuální potřeby společnosti spjaté s pandemií koronaviru. 

Analýza pokročilých nanomateriálů pomocí pomalých elektronů – zdarma