Aktivity
facebooktwittertwitter

Německé Industry 4.0 vyvolalo v Čechách komplexní revoluci, které se ale lidé neúčastní.  Zatím a bohužel. Je hlavně technologická a intelektuální a je označována výrazy SMART a COKOLI 4.0.

Co všechno je 4.0? Všechno…   Tahle konference 27.4. 2017 v Holešovicích byla mimořádně dobrá, pestrá a provokativní a kontroverzní a chytrá. A přinášela pokusy o odpovědi na otázky jako:

„Jak se promění naše realita, až se počítače, stroje a nejrůznější zařízení propojí v inteligentní, složité a navzájem komunikující systémy? Je kybernetická revoluce pro člověka hrozbou, nebo budou převažovat výhody?“  Program konference.

Více zde na webu Chytrá budoucnost. 

 

Už dopoledne zaznělo několik docela revolučních myšlenek. Poprvé jsme třeba slyšeli, jak to je skutečně s Aliancí Společnost 4.0.  Více zde   http://digiczech.eu/spolecnost-4-0-2/

Původní německé Industry 4.0 se totiž v Čechách proměnilo v Průmysl 4.0, pak v Myšlení 4.0 a nakonec ve Společnost 4.0. Vlastně jsme si ukrojili větší krajíc z problému než Němci, protože jsme se rozhodli revoluci 4.0 řešit v komplexních souvislostech. Je jisté, že tahle konference přinesla víc otázek než odpovědí, ale to snad těm, kteří chtějí být chytřejší, nemůže vadit, že? Jenže těch je opravdu jen pár. Teď je důležité, aby Společnost 4.0 chtěli všichni, aby se to skutečně stalo revolucí a ne jen vizí několika osobností či vyvolených a osvícených. Hlavní a velmi vážnou překážkou pozitivního vývoje je neinformovanost a zabedněnost.

Naprosto jasně vyplynulo, že největším problémem je energetika – její konzervativní a zastaralá koncepce a její řízení a rozvoj a hned na druhém místě byla uvedena tragédie jménem školství. Oba tyto problémy jsou pevně v rukou státu, který říká, že 4.0 jednoznačně podporuje…  Takže, co nás čeká? Náš vývoj.  

 

 

Pin It