Biotech
facebooktwittertwitter

Vznikla nová technologie přírodní konzervace bio sirupů a dalších bio potravin. Experti využili znalostí z oblasti esenciálních olejů
a rostlinných extraktů.

Výzkum prováděný Oddělením kompozitních a uhlíkových materiálů Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR se zaměřuje především na pokročilé kompozitní materiály založené na přírodních a syntetických polymerech pro použití v oblasti regenerační medicíny a tkáňového inženýrství.

Vědci uveřejnili v ACS Sensors novinku. Zařízeni s pokročilým senzorovým polem, které snadno zjisti kvalitu a složení alkoholu.

Magické houbičky, tedy lysohlávky, obsahují mírně halucinogenní látky. Poměrně nedávno se dostaly do zorného pole lékařů, psychologů a farmaceutických firem.

Ústav organické chemie a biochemie a Fyziologický ústav podepsaly licenční smlouvu s Novo Nordisk.

Výzkumníci obou ústavů vyvinuli nové látky, které mají pozitivní účinky v experimentálních zvířecích modelech obezity či diabetu typu II. Tyto látky byly vyvinuty v laboratoři Dr. Lenky Maletínské (ÚOCHB). Jde o jeden z mnoha očekávaných výsledků projektu TE01020028 - CENTRUM VÝVOJE ORIGINÁLNÍCH LÉČIV dotovaného TA ČR v celkové výši 190 mil. Kč.

Více se o projektu dozvíte zde.

Celá tisková zpráva zde.

Tlustá a hubená ... :-)